مهندسی تشعشع
گروه شهرسازی و معماری

اخذ رتبه مشاور در گروه شهرسازی و معماری مناسب مشاوران فعال در هر یک از تخصص‌های این گروه می‌باشد.

رتبه بندی مشاوران در این گروه به ۶ تخصص به خلاصه می‌شود:

تخصص شهرسازی
تخصص ساختمان‌های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و درمانی
تخصص ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و نظامی
تخصص معماری داخلی
تخصص ساماندهی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی
تخصص طراحی شهری

شرح خلاصه ای از هر کدام از عناوین رتبه بندی گروه شهرسازی و معماری جهت اخذ رتبه مشاوران

شهرسازی
انجام مطالعات و برنامه‌ریزی و تهیه طرح‌های توسعه و عمران و حوزه نفوذ و تفصیلی شهرها، طرح‌های هادی شهری، مطالعه و برنامه‌ریزی بخش‌های تاریخی شهری، ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم شهری، طرح‌های حفاظت شهرها در برابر حوادث (آتش‌سوزی، زلزله و سیل)، طرح جامع حریم شهرها، طرح شهرهای جدید، طرح‌های موضوعی و موضعی شهری، طرح‌های ویژه مناطق آزاد (تجاری، صنعتی، گردشگری)

ساختمان‌های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و درمانی

انجام مطالعات و تهیه طرح‌های مقدماتی، مرحله اول و دوم مدیریت مصرف انرژی و نظارت بر اجرای کلیه پروژه‌های آموزشی و تحقیقاتی، مراکز تربیتی، ورزشی، اماکن مذهبی، سیاحتی، فرهنگی و هنری و بهداشتی و درمانی و آزمایشگاه‌ها.

ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و نظامی

انجام مطالعات و تهیه طرح‌های مقدماتی، مرحله اول و دوم مدیریت مصرف انرژی و نظارت بر اجرای کلیه واحدها و مجموعه‌های مسکونی، ساختمان‌های تجاری، ساختمان‌های اداری، صنعتی و کارخانه‌ها. مراکز مخابراتی، پستی مکانیزه و ساختمان‌های مربوط به خدمات شهری و ساختمان‌های خاص نظامی.

معماری داخلی

انجام مطالعات و تهیه طرح‌های مقدماتی، مرحله اول و دوم و نظارت بر ساخت پروژه‌های معماری داخلی. تهیه یادمان‌ها و یادبودها، آرم‌ها و نشانه‌ها و غیره
ساماندهی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی
انجام مطالعات و برنامه‌ریزی و ساماندهی و بهسازی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی، انجام مطالعات اجتماعی – اقتصادی وبرنامه‌ریزی. امکان‌سنجی و تهیه طرح‌های راهبردی، ساختاری، بهسازی. نوسازی و ساماندهی و توانمندسازی بافت‌های ویژه (بافت‌های فرسوده شهری و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی).

طراحی شهری

دارا بودن برنامه و اطلاعات کافی و تهیه چارچوب و طرح‌های مفهومی در سطح شهر و تصمیم‌گیری در مورد چگونگی عناصر شهری و تدوین راهبرد و سیاست‌های برخورد با فضای شهری و تهیه راهنمای طراحی شهری و تهیه طرح‌های شهری از قبیل مراکز شهری، میادین، بدنه‌های شهری، فضای سبز و غیره، زیباسازی شهر، طرح‌های آماده‌سازی، راهنمای طراحی شهری، طرح جامع سه‌بعدی

حداقل شرایط لازم برای اخذ رتبه مشاور در گروه شهرسازی و معماری

همانطور که در مقاله آشنایی با رتبه بندی مشاوران ذکر کردیم؛ نیروی انسانی متخصص، کارهای انجام شده (تجربه کاری شرکت) ساختار مدیریتی و امکانات پشتیبانی هر یک براساس امتیازهایی که دارند از عوامل تشخیص صلاحیت حهت اخذ رتبه مشاوران محسوب می‌شوند.

جهت استعلام قیمت  رتبه  بندی مشاوران اینجا کلیک کنید


عضویت در خبرنامه
برای اطلاع از آخرین مطلالب بروز شده در وب سایت پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمایید
۱۳۹۴ © تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سامانه تخصصی رتبه بندی پیمکانکاران و مشاوران شرکت مهندسی تشعشع می باشد طراحی سایت توسط : شرکت طراحی سایت پایدار سامانه