• آموزش
 • page
  خانهاخذ رتبه مشاوران در رشته راه و ترابری

  اخذ رتبه مشاوران در رشته راه و ترابری

  اخذ رتبه مشاور در گروه راه و ترابری مناسب مشاوران فعال در هر یک از تخصص‌های این گروه می‌باشد.

  رتبه بندی مشاوران در گروه راه و ترابری به ۵ تخصص به شرح زیر تقسیم می‌شود:

  تخصص راه سازی
  تخصص راه آهن
  تخصص فرودگاه‌ها
  تخصص بندر سازی و سازه‌های دریایی
  تخصص ترافیک و حمل و نقل

  شرح هر گرایش در رتبه بندی گروه راه و ترابری

  راه سازی

   مراحل اول و دوم و نظارت بر اجرای راه‌های روستایی، فرعی و اصلی آزادراه‌ها، پل‌ها و تونل‌ها، انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی، مطالعه نقاط حادثه‌خیز، ترافیکی و بهسازی راه‌ها. انجام مطالعات و نظارت بر تقاطع‌های شهری و غیرشهری جزو برنامه های رتبه بندی  گروه راه و ترابری می باشد.

  راه آهن

  اعمال مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی، مراحل اول و دوم و نظارت بر اجرای زیرسازی و روسازی راه آهن و ابنیه فنی مربوط و بهسازی آن‌ها. احداث ساختمان‌های جنبی (ایستگاه‌ها)، علایم، برقی کردن جزو زیر شاخه این دسته از تخصص (رتبه بندی راه و ترابری )می باشد.

  فرودگاه‌ها

  انجام مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی، مکان‌یابی و تهیه طرح‌های مراحل اول و دوم نظارت بر اجرای کلیه سطوح عوامل پروازی از جمله باند، تاکسی‌رو، توقف‌گاه هواپیما، جاده‌های دسترسی و گشت‌زنی – زهکشی و حصارکشی و نیز کلیه ساختمان‌ها از جمله ترمینال‌ها با تجیهزات مربوطه – برج مراقبت پرواز – آتش‌نشانی و سایر ساختمان‌های جنبی دیگر – روشنایی سطوح عوامل پروازی – انتخاب، مکان‌یابی و نصب تأسیسات و دستگاه‌های ناوبری و اداری و مخابراتی، طرح جامع فرودگاه‌ها

  بندر سازی و سازه‌های دریایی

  مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی، مراحل اول و دوم و نظارت بر اجرای بنادر صیادی، بنادر چند منظوره، سازه‌های دریایی، لایروبی و تأسیسات ساحلی، طرح جامع بنادر، مکان‌یابی و مطالعات رسوب، تجهیزات بندری.

  ترافیک و حمل و نقل

  مطالعه و طراحی و برنامه‌ریزی سیستم‌های مختلف حمل و نقل جاده‌های زمینی، هوایی، دریایی، راه‌آهن و خطوط لوله جهت جابجایی کالا و مسافر در سطوح مختلف درون شهری و برون شهری برای کلیه تأسیسات زیربنایی و ناوگان ترابری، سیستم‌های کنترل و هدایت ترافیک، سیستم‌های حمل و نقل هوشمند. مدیریت و سازماندهی سیستم‌های حمل و نقل.

  حداقل شرایط لازم برای اخذ رتبه مشاور در گروه راه و ترابری

  همانطور که در مقاله آشنایی با رتبه بندی مشاوران عرض کردیم؛ نیروی انسانی متخصص، کارهای انجام شده (تجربه کاری شرکت) ساختار مدیریتی و امکانات پشتیبانی هر یک براساس امتیازهایی که دارند از عوامل تشخیص صلاحیت مشاوران به حساب می آیند.
  جهت استعلام قیمت خرید رتبه بندی مشاوران اینجا کلیک کنید.